Dění v Domaslavi

DOMASLAV
DĚNÍ
MÍSTO
FARA
KOSTEL
FOTKY
KONTAKTY

Kalendář
Co děláme
Dělo se

Dění v Domaslavi

Pokud byste rádi přijeli na nějakou naši akci, můžete si vybrat podle toho, co je vám blízké.

Literární Domaslav je akce s nejdelší tradicí, koná se obvykle dvakrát ročně, na začátku května a na začátku října. Milovníci dobrých knížek si tu z nich navzájem předčítají - pokud to počasí dovolí - nejlépe někde na louce, v lese, na zahradě... Součástí víkendu bývají také koncerty, divadelní dílny apod.

FARA-ON je krajinná dílna, sobotonedělí v čase babího léta / společné povídání a přemýšlení o krajině / přednáška s promítáním patrona - sochaře / hledání Genia Loci, jehož výsledkem bývají hry a přírodní sochy v krajině domaslavské

Brigády bývají nejméně dvakrát ročně, na podzim s cílem připravit faru na zimu, a na jaře s cílem připravit faru na nápor akcí. Jsme velice vděční za každou pomocnou ruku!

Letos v létě mělo premiéru Setkání/Treffen, kde jsme několik dnů strávili společnou prací a večerními přednáškami na téma českého pohraničí a jeho historie. Tento pobyt vyvrcholil setkáním s místními německými rodáky, poutní mší Svatou v našem kostele a společným obědem v Konstantinových Lázních.

Z akcí, které nepořádá přímo sdružení, ale jsou otevřeny veřejnosti, jistě stojí za zmínku Keramická Domaslav. Pod vedením Dáši Nesvedové a dalších zkušených lektorů se tu vytvářejí krásné věci z hlíny. Navíc se namístě vypalují v „přírodních“ pecích na dřevo.

Aktuální přehled významných akcí v Domaslavi je v našem kalendáři.


 

<< 2019 >>
<< únor >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
22. 2. Petr
23. 2. Svatopluk

právě online

najdi na webu